کمپین معرفی محصولات جدید برند مای

موضوع

وقتی برند دوست داشتنی «MY» سراغ ما آمد، قصد رونمایی از لاین جدید محصولاتی را داشت که در همکاری با ستاره سابق تیم ملی ایران «علی کریمی» آن را تولید کرده بود و تا پیش از این تنها مختص به محصولات بهداشتی آقایان بود. اما محصولات جدید علاوه بر تنوع بیشتر،‌ هم مناسب آقایان و هم مناسب خانم‌ها بود. پس باید علاوه بر رونمایی از محصولات جدید، این تصویر ذهنی در مخاطبین نیز تغییر می‌کرد. اما چگونه؟

پیشنهاد ما

در دنیای مردن امروز، ترندهای زیادی بر اساس تحولات و پیشرفت‌های اجتماعی در حال شکل گیری است و خیلی از مفاهیم و سنت‌های کلیشه‌ای خیلی وقت است که دیگر کاربرد سابق خود را ندارند. مردم(خصوصا در کشور‌های توسعه یافته) با نگاه مدرن‌تر خود به دنیا کلیشه های جنسیتی سابق را کنار گذاشته اند. در گذشته بیشتر مشاغل مختص به آقایان تلقی می‌شد اما با گذشت سالها، تلاش‌های مختلف برای دستیابی به برابری باعث تغییر این تفکر شده است. دیگر شغل‌ها مثل قبل مختص مرد یا زن نیست و مشارکت و پیشرفت در جامعه سهم همه انسانهاست. بنا بر این ما با استفاده از این جریان اجتماعی مهم، پیام اصلی کمپین را بر این اساس طراحی کردیم که نشان دهیم برای دنیای مدرنی که زن و مرد در آن فرقی ندارند، ما (برند مای) نیز محصولی داریم که محدودیتی در استفاده بین خانم‌ها و آقایان ندارد. قصه ی شروع کمپین ما هم در آغاز شکستن این کلیشه‌های معمول بود و از اتاق فکر‌ رویدانو شعار «زن و مرد نمی شناسه...» بیرون آمد. در تمام فعالیت‌های کمپین با استفاده از مدل نمایش کلیشه برعکس، با جابجا نشان دادن موقعیت‌هایی که بیننده پیش قضاوت جنسیت زده دارد، سوپرایز ایجاد نمودیم و سپس پیام خود را منتقل کردیم.

کمپین تبلیغاتی ضدجنسیتی لانچ محصولات جدید شامپو مای

فعالیت ها

- طراحی Key Visual، Artwork و رسانه‌های محیطی:

ما در این کمپین با توجه به ایده ی متفاوت Art Work اصلی کمپین،‌ بیلبوردهای خوش آب و رنگ و جذابی را طراحی کردیم که محیط اصلی آن به شکل سه بعدی طراحی شد و خروجی مشترک دپارتمان‌های گرافیک و عکاسی رویدانو بود که با در نظر گرفتن مفهوم کمپین به زیبایی به تصویر در آمد و در رسانه‌های مختلف محیطی نظیر بیلبوردهای سطح شهر به نمایش درآمد.

- تولید ویدیو:

بخش جذاب دیگر این کمپین تولید ویدیوهای تبلیغاتی بود. ما با استفاده از پیام اصلی کمپین، در این ویدیوها با به چالش کشیدن بیننده، شغل‌ها و نقش‌های مختلفی را به گونه ای نشان دادیم که زن یا مرد بودن کاراکتر مشخص نباشد و سپس با نشان دادن کاراکترها (مثلا بانویی مکانیک و آقایی در حال آشپزی و....)، پیش قضاوت جنسیت زده مخاطب را به چالش کشیدیم.

- مدیریت و تولید محتوای دیجیتال:

ما با در نظر گرفتن کانسپت اصلی این کمپین و مخاطب هدف برند در شبکه‌های اجتماعی، استراتژی تولید محتوای دیجیتال را تدوین کردیم. سپس محتواهای گرافیکی و ویدیویی خلاقانه و مختلفی را تولید کردیم و خروجی آن را در صفحه‌های برند در شبکه‌های اجتماعی به نمایش در آوردیم. همچنین برای بالا بردن مشارکت مخاطب با برند به برگزاری مسابقه اینستاگرامی پرداختیم.

کمپین تبلیغاتی ضدجنسیتی لانچ محصولات جدید شامپو مای

نتایج کمپین :

0 +
بازدید ویدیو در شبکه‌های اجتماعی
0 +
میلیون Impression کمپین در اینستاگرام
0 +
مشارکت کننده در مسابقه اینستاگرامی
BLOG

از دیگر پروژه های ما